9:52 am - Saturday March 24, 2018

Apliko Online: 18 tetor – 22 nentor 2017

Merr njoftimet per Llotarine amerikane

Vendos emailin tend per te marre te rejat e fundit mbi llotarine amerikane, datat, info, lajme, etj..

Join 1,061 other subscribers

Subscribe to Emigracion

Emigracion

Avokati Kieran Both per ju: Pjesa e dytë e procesit të llotarisë amerikane

Artikullin e kaluar, në rubrikën tonë të emigracionit u ofruam sugjerime se si të përgatiteni për...

Avokati Kieran Both në ndihmë të atyre që janë përzgjedhur për llotarinë amerikane (Pjesa e parë)

Në ose rreth datës 15 Maj, informacioni lidhur me statusin e aplikimeve për llotarisë amerikane (Diversity...

Konsullata amerikane: Ja rruga për në SHBA, Vizat amerikane, si ta shmangni refuzimin dhe mundësia e riaplikimit.

Vizat amerikane, si ta shmangni refuzimin dhe mundësia e riaplikimit Zyra konsullore u përgjigjet shqetësimeve...
Subscribe to Lajme

Lajme

VOA/ Lotaria amerikane, Trump gjithnjë e më i ashpër, ja çfarë ka deklaruar

Presidenti i SHBA Donald Trump ritheksoi qëndrimin e tij të ashpër për emigracionin, duke thënë...

Festohet 25 vjetori i programit Fulbright, prezent edhe ambasadori LU

Ambasada e SHBA në Tiranë dhe shoqata e Fulbright Alumni kanë festuar ditën e sotme 25 vjetorin e...

Lotaria amerikane, diskutohet zëvendësimi me një sistem me pikë

Pas sulmit terrorist të New York-ut, Donald Trump kërkoi t’i jepet fund lotarisë amerikane. Presidenti...
Subscribe to Njoftime

Njoftime

Ambasada Amerikane porosit shqiptarët për vizat turistike për në SHBA …

Ambasa Amerikane ka një këshillë për të gjithë ata që kërkojnë të vizitojnë Shtetet e Bashkuara...

Ambasada e SHBA ofron mundësi punësimi/ Ja detajet

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë përmes një njoftimi ka bërë të ditur se kërkon një...

Zyra konsullore: Si të veproni për Lotarinë, vizat turistike dhe bashkimet familjare. Përgjigje të pyetjeve të qytetarëve

Ambasada e Shteteve të Bashkuara u përgjigjet pyetjeve të qytetarëve. Ja informacionet e nevojshme...
Subscribe to Raste suksesi

Raste suksesi

Ëndrra amerikane? Ja si pergjigjen ato qe e preken

Esenca e ëndrrës amerikane është në vënë në fjalë më së miri nga Abraham Lincoln, i cili u...

Korçarja që realizoi për herë të dytë ëndrrën e saj në Amerikë

Daniela Samara, për të dytën herë bëri realitet ëndrrën e saj, kur javën e fundit të nëntorit,...

Berberi nga Korça që u bë i famshëm me Lotarine amerikane

Amerika ka qenë një ëndërr për shqiptarët, shumica prej tyre e kanë realizuar nëpërmjet lotove...
Subscribe to Studentet

Studentet

Një ditë shqiptare në Uashington

Ambasada shqiptare në SHBA organizon “Një ditë shqiptare në Uashington” Ambasada e Shqipërisë...

Bursa studimi per Amerikë, si të aplikoni.

Kriteret dhe procedurat, afati i fundit për aplikim 31 dhjetori. Ambasada Amerikane ka publikuar kriteret...

Ambasada Amerikane njofton se e ka shtyrë afatin e aplikimit deri në këtë datë

Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët që duan të...

Facebook