9:43 am - Saturday March 24, 2018

Datat e intervistave per fituesit e DV-2015

Departamenti i shtetit amerikan nëpërmjet fletores së tyre zyrtare të përmujshme “Visa Bulletin” shpalli datat e intervistave për muajin Tetor 2014. Muaji Tetor shënon fillimin e intervistave për fituesit e programit DV-2015 të shpallur në datën 1 Maj 2014. Gjatë muajit Tetor do të intervistohen të gjithë fituesit me numër dosje (case number) deri në 8500.

Intervistat për fituesit e DV-2015 do të jepen nga data 1 Tetor 2014 deri më 30 Shtator 2015. Intervista zhvillohet në atë muaj kur numri i  dosjes suaj, “Case Number” përkon me publikimin zyrtar të Visa Bulletin dhe në përputhje me listën mujore të poshtëshënuar:

*** Kjo listë do të përditësohet nga ne, çdo datë 16 të çdo muaji, me takimet e dy muajve pasues.

Në muajin Tetor 2014 deri në numrin:  EU8.500 (Case Number – 2015EU00008500)*.

Në muajin Nëntor 2014 deri në numrin: EU9.900 (Case Number – 2015EU00009900)*.

Në muajin Dhjetor 2014 deri në numrin: EU11.600 (Case Number – 2015EU000011600)*.

Në muajin Janar 2015 deri në numrin: EU16.000 (Case Number – 2015EU000016000)*.

Në muajin Shkurt 2015 deri në numrin: EU20.500 (Case Number – 2015EU000020.500)*.

Në muajin Mars 2015 deri në numrin:  EU24.000 (Case Number – 2015EU000024.000)*.

Në muajin Prill 2015 deri në numrin: EU28.450 (Case Number – 2015EU000028.450)*.

Në muajin Maj 2015 deri në numrin: EU30,300 (Case Number – 2015EU000030,300)*.

Në muajin Qershor 2015 deri në numrin: EU34,125 (Case Number – 2015EU000034,125)*.

Në muajin Korrik 2015 deri në numrin: EU35,700 (Case Number – 2015EU000035,700)*.

Në muajin Gusht 2015 deri në numrin: EU39,750 (Case Number – 2015EU000039,750)*.

Në muajin Shtator 2015 deri në numrin: EU43,050 (Case Number – 2015EU000043,050)*.

Për intervistë paraqitet e gjithë familja bashkë me fëmijët nën moshën 21 vjeç (ditën e aplikimit).

Ju urojmë suksese te gjithëve!

*** Ju theksojmë se ofrojmë asistencë në procedurën e lotarisë për fazën e parë të saj deri në fazën finale të intervistës në ambasadë.

Shtoni shanset tuaja për të marrë vizë duke aplikuar saktë dhe pa gabime me asistencë nga një staf profesional dhe me përvojë shumëvjeçare.

Jeni të mirëpritur!

www.llotariaamerikane.com

E-mail: llotariamerikane@gmail.com

Filed in: Njoftime

121 Responses to “Datat e intervistave per fituesit e DV-2015”

 1. August 14, 2014 at 7:46 am #

  Hello

 2. August 14, 2014 at 7:47 am #

  Hello my name beni

 3. August 25, 2014 at 10:10 pm #

  Tani un kam numrin afro 10.000 dhe ne car muaji e kam daten e intervistes

 4. September 19, 2014 at 6:21 am #

  Perse nuk e keni perdtesuar faqen ? Ne po presim me padurim te rejat e tjera. Faleminderit.

  • admin
   September 19, 2014 at 9:20 pm #

   Prsh, do ju mbajme te informuar dhe te perditesuar ne kohe te duhur, ju flm!

 5. gazi
  September 19, 2014 at 10:05 pm #

  cfar po ndodh? pse nuk po na vijn datat e intervistave,,,,,e morem vesh qe 8500 te paret jan ne tetor po se kur spo e marim vesh nuk na len afat per plotesimin e dokumentave vizitat mjekesore etj…ju lutem na informoni!

  • admin
   September 22, 2014 at 5:58 pm #

   Prsh, duhet te prisni derisa te lajmeroheni nepermjet emailit tuaj qe keni perdorur ne regjistrim, sepse procesimet per vize dhe caktimi i datave te intervistes tuaj fillon nga Tetori 2014, ok

 6. September 20, 2014 at 8:56 am #

  Pershendetje , Doja te Dija se te gjithe ata qe jane perzgjedhur ne hapin e pare Kane te drejte te hyjne ne interviste apo do te kete dhe seleksionim tjeter . Ju faleminderit

  • admin
   September 22, 2014 at 5:57 pm #

   Nuk ka seleksionim tjeter porse caktim te dates se intervistes, dhe gjths nuk eshte e thene qe te gjithe ato qe perzgjidhen ne fazen e pare duhen me patjeter te therriten ne interviste sepse sipas informacionit zyrtar te departamentit te shtetit amerikan, numri i vizave ne dispozicion eshte me e i vogel se sa numri i aplikuesve ne total, ok

 7. September 21, 2014 at 3:01 pm #

  Kur do te vijne e-mailet per nr deri ne 9900? Ne daten 16 duhet te kishte perfunduar procesi sipas visa bulletin…

  • admin
   September 22, 2014 at 5:55 pm #

   Prsh, duhet te prisni derisa te lajmeroheni per daten e intervistes tuaj, sepse procesimi per intervista per DV-2015 vazhdon normalisht ne Tetor 2014, ok

 8. Ina
  October 5, 2014 at 9:05 am #

  pershendetje. Ne qofte se kam case number me te vogel se 9900 por sme ka ardhur akoma emaili, a duhet te frikesohem se mos nuk do te me caktojne fare date interviste? Flm

 9. besart
  October 16, 2014 at 7:04 pm #

  a bon mi dit 41250 e kom numri deri numrin sa shkojin en intevist

 10. Geni
  October 21, 2014 at 12:36 am #

  Pershendetje . Po ne qe kemi nr case me te vogel se 8500 dhe nuk na ka ardhe asnje njoftim per interviste, duhet te presim apo e humber shansin per te dhene interviste. Te lutem me kthe nje pergjigje se jam ne ankth. Flm

 11. Erisi
  November 7, 2014 at 9:33 am #

  Ka ndonje qe e plotesoji DS-260 edhe ka numer qe duhet te ishte ne interviste ne tetor edhe nuk u lajmerua fare?

  • admin
   November 7, 2014 at 9:47 pm #

   Nuk kemi dijeni, sepse aplikantet e asistuar nga ne si faqe kane case numbera te medhenj.

  • Aldi
   November 12, 2014 at 8:07 pm #

   cfare nr ke ti se une jam nr 8300 dhe nuk jam lajmeruar akoma per daten

  • Eltona
   January 19, 2015 at 9:13 am #

   Prsh, doja te dija se nese te ka ardhe data e intevistes me pas, se dhe mua me ka kaluar nr i ceshtjes dhe ende sme ka dale ??

   • Aldi
    February 10, 2015 at 8:57 pm #

    po me ka ardhur

 12. dori
  November 8, 2014 at 4:48 pm #

  mirmbrema,
  nqs eshte e mundur doja te dija se per DV 2015 mbasi ke plotesuar formularin DS-360 mund te ndryshohet te dhenat personit/ ose ta nderrosh qe te ben garancine per ne amerike?? ka limit garancia (15 dite, 1 muaj, 6 muaj) ka ndonje ndryshim?? perben ndonje rrezik per te te dhene vizen??? un kam nr me te vogel se 9000 dhe deri tani nuk me ka ardhur asgje e-mail per datat e intervistes….. :(.
  Ju faleminderit per disponibilitetin dhe mirkuptimin

 13. November 20, 2014 at 7:21 am #

  Pershendetje
  Une jam me nr.13.400 dhe akoma nuk jam njoftuar per daten e intervistes,nderkoh qe ne postimin e ber nga visa bulletin per muajin nentor thuhet se deri ne janar do intervistohen te gjith ata qe e kan nr.deri ne 16.000.
  Pse nuk po me njoftojne?ka persona te tjere qe ndodhen ne kete gjendje?
  ju lutem me ktheni pergjigje.
  Faleminderit

 14. November 20, 2014 at 12:44 pm #

  pershendetje.kam numrin 8674 dhe deri tani nuk me ka njoftuar njeri.ne asnje menyre as email e asgje.me falni ju ku bazoheni per diten e takimit???si na njoftojne??

 15. December 9, 2014 at 9:49 pm #

  sa mire shkoi ne 20.500 numri per shkurtin

 16. December 9, 2014 at 9:52 pm #

  do zoti na bie dhe ne radha te futemi se jam pak numer i larte 40.769

 17. Jona
  December 16, 2014 at 5:50 pm #

  Pse nuk i kan nxjerre akoma nr e intervistat per muajin shkurt? Ju faleminderit!

 18. xhulia
  December 16, 2014 at 7:16 pm #

  Persh.pse nk ka dal akoma se sa ka ecur numri deri tani .perse nk e keni perditesuar faqen ? Flm

 19. December 16, 2014 at 9:32 pm #

  preshendetje pse kan nr pr shkurtin?

 20. Lorena
  December 18, 2014 at 6:49 am #

  Kur do behet azhornimi i dhjetorit

 21. xhulia
  December 18, 2014 at 5:14 pm #

  Persh lorena .cfare numer case ke ti ?

 22. Toni
  January 7, 2015 at 10:24 pm #

  Pershendetje admin, mos je nje muaj mbrapa me case number…pasi te visa bulletin thote dhjetori 2014 deri te nr 16.000…nderkohe janari 2014 20.500 ???

 23. Toni
  January 7, 2015 at 10:31 pm #

  Pershendetje admin, lene se ja futa kot… Je okd numrat vetem se nuk ke azhornuar shkurtim

 24. taulant
  February 8, 2015 at 2:03 pm #

  do doja te dija kur te vjen pergjigja e 2 te vjen rastesisht apo sipas dokumentacioneve qe un kam derguar andej ? apo esht nji procedur qe duhet te vi me doemos e 2 ???

 25. burim brovina
  February 12, 2015 at 9:44 pm #

  une qe kam apliku ne tetor te 2014 , a ka diqka ketu qe duhet me ju pergjigje apo ndon je kontakte qe duhet bere , po e shohe kete shifer po nuk po kuptoj se qka eshte kjo ———Në muajin Tetor 2014 deri në numrin: EU8.500 (Case Number – 2015EU00008500)*. ju lutem a mund te me informoni ose ndonje keshille ?

  • admin
   February 12, 2015 at 10:25 pm #

   Prsh, ky njoftim nuk ka lidhje me ju porse me aplikantet te cilet kane aplikuar ne Tetor 2013.

 26. burim brovina
  February 12, 2015 at 10:56 pm #

  faleminderit admin !!!

 27. endri
  February 13, 2015 at 9:01 am #

  per ne qe kemi aplikuar ne tetor 2014 kur dalin pergj…

 28. February 13, 2015 at 11:50 am #

  me fal o admin po thirrja per ne intervist kur do na vij ne qe jemi shpallur fitues ne fazen e pare ? pasi te ket shkuar nr case me ateqe kemi ne une psh kam 40.800 do pres te me vij konfirmimi per intervist ne email apo kur te shkoj nr 40.800 do paraqitem me dekumentat perkatese vet ne ambasade? te lutem me kthe pergjigje?

  • admin
   March 1, 2015 at 10:29 pm #

   Do presesh derisa te kesh njoftim per ndryshim ne statusin tend te kontrollit, aty ku u njoftove edhe per pegjigjen e pare si fitues, porse do kontrollosh edhe emailin tend, sepse te njoftohet edhe aty per caktimin e dates se intervistes tende.

 29. user
  February 13, 2015 at 5:22 pm #

  #keli. Njoftimi i fituesve per interviste vjen ne email, ose mund ta shikosh me nr e konfirmit qe ke marre ne kohen kur ke aplikuar.zakonisht nr e medhenj sic eshte rasti juaj mund te vijne nga fundi korrikur, ose gusht, gjithmone nese do kete nr te mjaftieshem vizash ne dispozicion.

 30. Latifi
  February 13, 2015 at 8:02 pm #

  Adm ,ju lutemi ,kur fillojne aplikimet per 2015?

 31. shkelqim murati
  February 21, 2015 at 5:38 pm #

  Kur do dalin datat e intervistare per prillin ju faleminderit

  • admin
   March 1, 2015 at 10:25 pm #

   Muaji Prill 28,400 case numer

 32. February 27, 2015 at 9:08 am #

  Pershendetje! Ju lutem doja te dija, nese penalizohem gjate intervistes nese arimi im eshte, shkolle e mesme profesionale 4vjecare me kohe te plote (12 vjet pa shkeputje).Ju
  faleminderit!

  • admin
   March 1, 2015 at 10:27 pm #

   Arsimimi: Aplikantët duhet të kenë mbaruar arsimin e mesëm me kohë të plotë që është ekivalent me arsimimin në të paktën një shkollë të mesme amerikane (4 vjeçare, me kohë të plotë, arsim i përgjithshëm). Jo të gjitha diplomat e shkollës së mesme në Shqipëri kualifikohen për programin. Diplomat e shkollës së mesme me kohë të pjesshme – pa shkëputje nga puna, shkollat e natës ose ato me korrespondencë, përfshirë programet pesë vjeçare ose programet e gjata (me kohë të pjeshme, pa shkëputje nga puna, shkollat e natës ose me korrespondencë) nuk kualifikohen për programin e lotarisë. Për më tepër, diplomat e shkollave të mesme profesionale rrallëherë kualifikohen për lotarinë. Edhe nëse ju keni mbaruar një pjesë të shkollës së mesme në sistemin me shkëputje nga puna dhe pjesën tjetër në sistemin me kohë të plotë, kjo diplomë nuk kualifikohet për programin e lotarisë.
   PS: Gjths edhe pse ne baze te rregullores arsimi juaj perben problem ne kualifikim, i mbetet oficerit konsullor te gjykoje nese arsimi juaj eshte i prshtatshem apo jo me shkollat e mesme amerikane.

 33. Artur
  March 5, 2015 at 11:46 am #

  Pershendetje. kam aplikuar per DV2015 ne muajin shtator 2013 me case Number: 2015EU00013911. Shpalljet qe nxirrni te njoftimet me siper jane pikerisht per kete periudhe? Gjithashtu nese eshte e mundur me case number qe ka une ne cilin muaj mund te me mundesohet Intervista?

  Ju faleminderit!

  • admin
   March 10, 2015 at 9:37 pm #

   Prsh Artur,
   intervistat per programin e llotarise DV-2015 tashme kane perfunduar dhe nese ju sqenkeni ne dijeni do te thote se keni humbur mundesine per tu paraqitur ne ambasade dheper tu pajisur me vize emigrimi drejt USA.

 34. March 7, 2015 at 1:21 pm #

  kur fillon aplikimi

 35. taulant
  March 8, 2015 at 8:30 pm #

  admin po kur nuk i permbushim dot kriteret e arsimimit mund te kualifikohemi nepermjet punes ??? ju lutem me jepni nje prgj????

  • admin
   March 10, 2015 at 9:38 pm #

   Prsh! Lotaria hidhet zakonisht cdo vit ne periudhen Tetor-Nentor. Per te aplikuar duhet te permbushni ca kritere si mosha +18 vjec, dhe nje nivel arsimor 12 vjecar (shkolle e mesme), ose nese se keni arsimin e mesem nje eksperience pune 2 vjecare e perfituar nga kurse kualifikimi 2 vjecare, dhe qe te jete e ushtruar ne 5-vjecarin e fundit nga momenti qe aplikon e cila eshte ekuivalente e nivelit arsimor nese se zoteroni. Regjistrimi behet ne faqen zyrtare te departamentit te shtetit amerikan duke plotesuar formularin elektronik online.

 36. taulant
  March 13, 2015 at 4:26 pm #

  UN KOM 5 VJET QE PUNOI MEKANIK NE NJI FABRIK KPUCE MUND TE KUALIFIKOHEM ?????

 37. taulant
  March 13, 2015 at 4:26 pm #

  UN KOM 5 VJET QE PUNOI MEKANIK NE NJI FABRIK KPUCE MUND TE KUALIFIKOHEM ?????

 38. taulant
  March 13, 2015 at 4:26 pm #

  UN KOM 5 VJET QE PUNOI MEKANIK NE NJI FABRIK KPUCE MUND TE KUALIFIKOHEM ?????

 39. Artur
  March 13, 2015 at 8:19 pm #

  Pershendetje Admin. kam aplikuar per DV2015 ne muajin shtator 2013 me case Number: 2015EU00013911. Pergjigjen qe jam kualifikuar ne fazen e pare e kam marre pas muajit Nentor 20014. Gjithashtu kam plotesuar Formularin DS-360 diku ne muajin Djetor 20014. tani kjo do te thote qe jam skualifikuar apo kam mundesi per ne fazen e intervistes?

 40. Artur
  March 13, 2015 at 8:21 pm #

  Pershendetje Admin. kam aplikuar per DV2015 ne muajin shtator 2013 . Pergjigjen qe jam kualifikuar ne fazen e pare e kam marre pas muajit Nentor 20014. Gjithashtu kam plotesuar Formularin DS-360 diku ne muajin Djetor 20014. tani kjo do te thote qe jam skualifikuar apo kam mundesi per ne fazen e intervistes?

 41. ilir
  March 18, 2015 at 2:58 pm #

  Pershendetje duhet koh pas kohe te shikoni websajtin dv lottery opsionin ku ju jep per dv selecte ta pershkruani confirmation number aty do ju lajmrojn per intervist do e shihni daten dhe oren e intervistes sepse sdo tju vie ne imell per tju treguar gjitha te mirat.

 42. majlinda
  March 18, 2015 at 3:03 pm #

  Ju lutem me informoni deri ku ka arritur numri i aplikantave fitues e llotarise 2014-2015

  • admin
   April 19, 2015 at 10:04 pm #

   Njihuni me numrat e ceshtjeve tuaja, nepermjet visa bulletinit, info te cilen ne e paraqesim edhe ne faqen tone, ne artikullin “Datat e intervistave per fituesit e DV-2015″

 43. majlinda
  March 18, 2015 at 3:04 pm #

  Numri jone eshte tek 34000

  • admin
   April 19, 2015 at 10:03 pm #

   Njihuni me numrat e ceshtjeve tuaja, nepermjet visa bulletinit, info te cilen ne e paraqesim edhe ne faqen tone, ne artikullin “Datat e intervistave per fituesit e DV-2015”

 44. majlinda
  March 18, 2015 at 3:09 pm #

  Kemi bere aplikimet per pergjigjen e pare dhe akoma nuk kemi ndonje konfirmim per pergjigje e dyte se kur mund te vij .Ju lutem na jepni ndonje informacion po patet mundesi qe kemi akoma shpresa per pergjigjen e dyte

  Faleminderit

  • admin
   April 19, 2015 at 10:02 pm #

   Duhet te kontrolloni statusin e kontrollit te regjistrimit tuaj ne lidhje me marrjen e nje pergjigje te 2.

 45. Merita
  April 7, 2015 at 8:21 am #

  Pershendetje Admin,duke ju kerkuar ndjese per shqetesimi pasi ju na sqaroni shume mire ,por perseri ne kerkojme nje pergjigje ,duke pritur nje pozitivitet,dua tju pyes edhe nje here.Vajza ime eshte e perzgjedhur per llot.2015(pergjigjen e pare e kemi mare )jemi ne pritje te pergjigjes se dyte,si afat kohor deri kur mund te presim per pergjigjen e dyte,qe dhe percakton daten e intervistes.

  • admin
   April 19, 2015 at 9:58 pm #

   Duhet te kontrolloni statusin e kontrollit te regjistrimit tuaj ne lidhje me marrjen e nje pergjigje te 2.

 46. kevi
  April 9, 2015 at 6:41 pm #

  pershendetje Admin numri im eshte 35.148 reth cfar muaji me vjen radha ime ?

  • admin
   April 19, 2015 at 9:56 pm #

   korrik duhe pare ecueshmerine e kuotave ne bze te visa bulletin

 47. idajet
  April 18, 2015 at 8:44 am #

  persh admin,doja me dite se eshte nr i te intervisturve per muajin qershor..flm

  • admin
   April 19, 2015 at 9:48 pm #

   34,125

 48. idajet
  April 20, 2015 at 6:45 am #

  flm shum admin,,,,kisha edhe dicka tjeter me pyet se sa vonojn datat e intervistes pasi une e kam nr me te vogel se 34125

 49. koli
  April 20, 2015 at 1:04 pm #

  prsh. un jam nr 31.590 po akoma nuk kam pare nje date interviste . sipas nr te publikuar nga ju me takon ne qeshor apo jo? deri kur mund te pres per daten e intervistes? e kam kontrolluar llogarine edhe akoma ska dt.interviste.
  ju lutem me ktheni nje pergj

 50. kevi kodrasi
  April 21, 2015 at 7:37 pm #

  ok flm 🙂 shum admin

 51. adi
  April 22, 2015 at 7:50 am #

  Pershendetje! Doja te dija sa kohe pas shpalljes se visa buletin te nr qe so futen per interviste, te caktojn daten e intervistes?

  • admin
   April 25, 2015 at 11:11 pm #

   Kontrollo here pas here email tend dhe statusin e kontrollit te regjistrimit per ndonje njoftim te mundshem.

 52. Korina
  April 23, 2015 at 11:30 am #

  Pershendetje ,
  Numri im eshte 39 mij .Kur mendohet te shpallet? Dhe a ka rrezik qe eshte nr i madh per te mos u kualifikuar ?
  Flm

  • Eva
   April 27, 2015 at 11:10 am #

   a t eka ardhur pergjigja? te uroj qe po

 53. idajet
  April 24, 2015 at 3:23 pm #

  persh majlinda a te doli data e intervistes ty apo akoma te lutem me kthe nje pergjigje

 54. idajet
  April 24, 2015 at 3:23 pm #

  persh majlinda a te doli data e intervistes ty apo akoma te lutem me kthe nje pergjigje

 55. Eldi
  April 26, 2015 at 7:44 pm #

  prsh admin. po une qe e kam nr mbi 42000 kam ndonje shprese per vize

  • admin
   May 4, 2015 at 3:24 pm #

   Prsh, gjithcka eshte ne dore te FATIT tuaj dhe mbi te gjitha te ecueshmerise te procesit informativ nga Visa Bulletin dhe ritmit te punes qe po ecin, por gjths duke shpresuar me te miren, duhet te neni durim e te prisni derisa te lajmeroheni per daten tuaj te intervistes!

 56. vjollca
  May 2, 2015 at 6:52 pm #

  Kodi 16 shifror me ka humb si mundem me dit s3 jam fitues

 57. vjollca
  May 4, 2015 at 11:45 am #

  Me ka humb kodi si ta di ne qoftese jam fitues

  • admin
   May 4, 2015 at 3:17 pm #

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni diten e kontrollit me date 5 maj 2015, duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

 58. vjollca
  May 4, 2015 at 11:47 am #

  Me ka humb kodi 16 shifror si ta di pergjegjjen

  • admin
   May 4, 2015 at 3:17 pm #

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni diten e kontrollit me date 5 maj 2015, duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

 59. valdeti
  May 4, 2015 at 1:38 pm #

  pershendetje valdeti kisha pas deshir meme tregu ndonje pergjigje ,me shpres po jetom

 60. MATILDA
  May 6, 2015 at 7:51 am #

  PERSHENDETJE.MUA ME DEL NR 16 SHIFROR JO KORREKT.KAM 2 DIT SPO ME HAPET.KA NDONJ INFORMACION.

 61. xhilda fama
  May 7, 2015 at 3:45 am #

  Doja me dit pergjigjen kam apliku per 2016 un

 62. Suela
  May 7, 2015 at 12:35 pm #

  Pershendetje,

  Kam aplikuar dhe me ka humbur fleta e printuar, pas vendosjes se te dhenave te mia nuk me shfaqet nje njoftim ne adresen e emailit.

  Kerkoj ndihmen tuaj!

  • admin
   May 12, 2015 at 10:09 pm #

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 63. Suela
  May 7, 2015 at 12:38 pm #

  Pas vendosje se informacioneve te kerkuar shfaqet ky mesazh.

  Information entered is not valid. Please review your Diversity Visa Lottery Program Year, Last/Family Name, First Name, Middle Name, Date of Birth, and E-mail Address to ensure that you have entered them exactly as they were entered on your initial application.

  • admin
   May 12, 2015 at 10:09 pm #

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 64. markeljano
  May 7, 2015 at 9:14 pm #

  Kam humbur kodin 16 shifror ku mund ta shikoj pergjigjen

  • admin
   May 12, 2015 at 10:08 pm #

   Linku i kontrollit http://www.dvlottery.state.gov/ESC

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

   Gjate rikuperimit si procedure, do ju kerkohen te dhena si Emri i plote, Datelindja e plote dhe adresa e email-it qe keni perdorur gjate aplikimit tuaj, keshtu qe nese i vendosni te sakta sistemi ju dergon automatikisht kodin dhe ju le ne faqen e kontrollit per tu njohur me pergjigjen e aplikimit tuaj.

 65. manu
  May 12, 2015 at 5:18 am #

  Jam me cas.nr.38700 sa mundsi kam per nje dat interviste?

  • admin
   May 12, 2015 at 10:05 pm #

   Prsh, mundesia e vetme eshte shpresa dhe ecuria e afishimit te case number-ave nga bulletini i depart. amerikan te shtetit, kshuqe ju duhet te duroni dhe shpresoni.

 66. admiral
  May 12, 2015 at 5:44 am #

  Prsh, jam case nr 43 mij e ca, a kemi ndonje shans ne apo jemi perzgjedh kot se visa bulletin deri tani esht 35 mij, edhe dy muaj kan ngel!!

  • admin
   May 12, 2015 at 10:01 pm #

   Prsh, duhet te shpresoni e te prisni deri ne daten e fundit 30 shtator 2015, duke uruar qe edhe case number-at tuaj tkene mundesine per tu procesuar per vize.

 67. May 12, 2015 at 9:15 pm #

  Pershendetje Admin.!
  A do te vazhdohet akoma pas muajit korrik me aplikimet.?Jam numri 43.000.

  • admin
   May 12, 2015 at 9:55 pm #

   Prsh, duhet shpresuar dhe ndjekur ecueshmeria e procesit te percaktimit te kuotave per mundesine e intervistes, mos i humbni shpresat dhe kontrolloni here pas here emailin tuaj dhe statusin tuaj te kontrollit te regjistrimit personal, sepse aty do merrni njoftimin per caktimin e nje interviste te mundshme!

 68. manu
  May 15, 2015 at 8:14 am #

  pse admin ekziston mundsia qe te caktohet nje dat interviste kur nuk te ka arrit cas..nr..qe ne kemi?

 69. arlinda
  May 18, 2015 at 11:05 am #

  Në muajin Gusht eshte e sigurte qe do te kete shpallje në datën 10-15 Qershor….per numrat e mbetur pasi une jam me nr 35778 dhe shikoj qe kane ecur shume pak nr per kete muaj. Cila eshte arsyeja e kaq pak intervistave?

 70. nardi
  May 19, 2015 at 1:29 pm #

  Pershendetje, case number im eshte 35302 dhe sipas visa bulletin i bie ne korrik, sa kohe zgjat nga publikimi te visa bulletin njoftimi me e-mail nga ambasada per vize. Dhe sa kohe te lene ne dispozicion per te pergatitur dokumentat.

 71. Alban
  May 19, 2015 at 8:43 pm #

  pershendetje.

  Kam nje shqetsim rreth kualifikimit te shkollimit per lotarine. Une jam perzgjedhur per dv 2016 dhe kam te mbaruar fakultetin ku kam graden bachelor ne kriminalistike. Ne kohen kur une kam mbaruar shkollen fillore dhe te mesme ka qene sistemi 8 vjeqar shkolla fillore dhe 4 vjeqar shkolla e mesme ku kam te mbaruar shkollen e mesme teknike profesionale e me pas edhe fakultetin 3 vjeqar.
  Desha te pyes a mjaftojne keto per kualifikim per lotarine? Kam pas nje konfuzion ne disa forume rreth sistemit te shkollimit qe duhet te jete ekuivalent me ate amerikan dhe ndryshime qe kerkohen nga ambasada perkatse. Une sa per njoftimin tuaj jam nga Kosova dhe intervisten do ta kem ne Shkup-Maqedoni.
  Faleminderit per mirkuptim

 72. dori
  May 21, 2015 at 2:29 pm #

  Persh. Ne cfare date zakonisht njoftojne per intervisten apo nuk eshte e caktuar.dua te them nese eshte e vendosur ne fillim apo fund muaji apo date tj pasi dalin nr ne vb? Nese keni info per raste te meparshme ju lutem me ktheni pgj. Dhe a njoftojne per interviste nese nuk perfshihesh brenda nr te publikuara ne vb?faleminderit

 73. Aida
  May 22, 2015 at 8:26 pm #

  Jam fituese e dv 2016. Kam plotesuar formularin ds 260. A mund te me tregoni se ne cilen faqe mund te futem per te pare se kur do te vije rradha ime per t’u lajmeruar per interviste?

 74. Aida
  May 29, 2015 at 6:52 am #

  Pershendetje. Jam fituese e dv 2016. Mund te me tregoni ju lutem, pas plotesimit te formularit ds 260, c’procedura vijojne? Ku mund te kontrolloj c’po ndodh me rastin tim? Ka ndonje faqe ku mund te konsultoj? Faleminderit paraprakisht

 75. deni
  May 31, 2015 at 4:09 pm #

  Pershendetje admin!e kam case number 43.290.Ju lutem a mund te me thoni se kam shance per te me ardhur pergjigja e dyte, sepse jemi ne ankth te gjithe si familje!Jam ne pritje te nje pergjigje nga ana juaj.faleminderit!

 76. enea
  June 2, 2015 at 10:59 pm #

  prsh.po ata qe nuk kan arsim te mesem sa mundesi kan per te fituar ?? flm

 77. enea
  June 2, 2015 at 11:00 pm #

  mund te behet dicka?

 78. albania
  June 3, 2015 at 10:51 am #

  JU LUTEM MA KTHENI NJE PERGJIGJE SE KAM DISA HERE QE PYES DHE NUK KAM MARRE NJE PERGJIGJE ”””’Ne fitues te dv 2015 qe jemi case nr 43000 a kemi shanc qe te na therrasin per interviste? dhe doja tiu pyesja a ka ndodhur ndonjehere viteve te kaluara qe personat e perzgjedhur me te tille case nr te jene therritur per interviste?

 79. albania
  June 3, 2015 at 10:52 am #

  dmth ajo qe doja te dija esht a ka ndodhur ndonjehere viteve te kaluara qe personat e perzgjedhur me te tille case nr 43000 te jene therritur per interviste?

 80. geri
  June 5, 2015 at 7:54 am #

  pershendetje admin respekt per punen tuaj.jam fitues i fazes se pare i llotarise amerikane por kam nje problem se un e plotesova formularin ds 260 por e plotesova vetem sepse jam i fejuar dhe dua te iki me te fejuaren po me thane qe plotesoe njehre ds260 pastaj bejme celebrimet dhe u dergojme kerkes qe te ndryshojm statusin civil a te penalizon kjo gje .ju lutem te me ktheni prgj .

 81. Denisa elezi
  June 11, 2015 at 8:44 am #

  Prsh adm! A dini dicka rreth plotesimit te formularit ds_360,dmth tim shoqi (apkikanti fitues) i ka ardhur konfirmimi per te plotesuar formularin,mua akoma jo! Pse ndodh kjo?

 82. Arild
  June 11, 2015 at 6:42 pm #

  Pershendetje ADMIN. Kemi shanse per bje date interviste me Case number 44285

 83. Korina
  June 15, 2015 at 4:00 pm #

  kur do shpallen datat e korrikut ?

 84. pg
  June 16, 2015 at 8:08 am #

  psh desha te pyes une kam mbaruar shkollen e mesme 3 viet profesionale deh 2 gjimnas te dyja me kohe te plote por kam mbaruar dhe universitetin 3 vjecar a ka problem kjo shkoole qe une kam mbaruar

  • admin
   July 3, 2015 at 12:25 am #

   Prsh, mjafton diploma universitare per tu kualifkuar!

 85. armando
  July 4, 2015 at 5:38 am #

  Pershendetje admin! Jam case nr 44000 e pak, visa bulletin ka arrit 39750 ,me duhen edhe 5000visa, e di qe esht pune fati per ne por a ka dhene ndonjehere 5000 visa ne nje muaj, dhe sidomos muajin e fundit? Dhe a kan shku ne total ne visa bulletin ndonjeher 45000 visat? Nqs keni mundesi me pergjigjeni flm

 86. Toni
  July 11, 2015 at 12:27 pm #

  Pershedetje,

  Pasi doli edhe visa bulletin i fundit per DV-2015 (43050) i bie qe un (44220) nuk jam fitues. Nji pyetje: ka mundesi qe nqs nuk plotesohen vizat e therriten per interviste edhe numra siper 43050…dmth pa nxjerr lajmerim te ky website i V isa Bulletin? Flm

  • kristi
   July 11, 2015 at 4:20 pm #

   pershendetje ju lutem na tregoni per ne qe kemi numrin siper43050

 87. July 14, 2015 at 12:17 pm #

  Te pershendes Admin.
  Te lutem me qarteso dicka:Para dy ditesh kam pare qe doli numri I visa buletin DV 2015 por kur shkova tek avokati me tha qe ke vetem 1% fat per ta mare pasi nuk ke nisur setin e pare te dokumentacionit.Pyetja ime eshte?,A mund ta vazhdoj procesin qe nga sot per grumbullimin e dokumentave te fazes pare dhe ti dorzoj,dhe me pas ti dorzoj.?A do kem ndonje shans te me derg Ambasada pergj per te filluar dokumentat e dyta dhe me pas intervisten.?
  Ne pritje te nje pergj nga ana juaj.
  Shume Faleminderit.

 88. Arber
  September 3, 2015 at 7:31 am #

  Pershendetje admin do kete azhornime te tjera ne lidhje me numrat??Apo deri ne 43050?

Leave a Reply