9:52 pm - Wednesday April 25, 2018

GABIMET QË DUHEN SHMANGUR

Çdo person mund të aplikojë vetëm një herë në vit. Riaplikimi nuk rrit shanset, përkundrazi ju skualifikon. “Duhet të regjistroheni vetëm një herë në çdo vit. Një herë për çdo person dhe nëse ju doni të rrisni shanset, është mirë që të aplikoni vete nese dini ose te asistuar nga ndonje profesionist”, thotë specialistja e Ambasadës së SHBA. Theksohet që aplikimi bëhet në bazë të statusit civil. “Mos harroni të përfshini bashkëshorten kur bëni aplikimin. Ai bëhet në bazë të statusit civil. Pra, nëse jeni i martuar, pavarësisht se mund të jeni në proces divorci, duhet të përfshini bashkëshorten dhe çdo fëmijë, pavarësisht nëse jetoni ose jo me të, pavarësisht nëse ka ndërmend të imigrojë apo jo me ju”. Një tjetër këshillë e vlefshme që vjen nga specialistët e ambasadës, është mospërdorimi i syzeve në momentin që bëni foton e aplikimit. Po ashtu, ky proces këshillohet të mos lihet në çastin e fundit. “Rekomandojmë që të aplikoni sa më shpejt, sepse ka ndodhur vitet e kaluara ku nga aplikimet e tepërta, sistemi është ngarkuar aq shumë, sa nuk e ka njohur si kohë, duke e skualifikuar në këtë mënyrë aplikantin”.

Filed in: Njoftime

13 Responses to “GABIMET QË DUHEN SHMANGUR”

 1. Sajmir ahma
  October 3, 2017 at 12:50 pm #

  Jam i interessare per llotaria americane

 2. Alba
  October 3, 2017 at 1:15 pm #

  Duhen shenuar te gjithe pjestaret e familjes ku nga femijet ata nen moshen 21 vjec. Besoj duhet shtuar tek ky informacion.

 3. Elis
  October 3, 2017 at 1:35 pm #

  Elis blliku

 4. October 3, 2017 at 1:58 pm #

  jam e martuar dhe kam nje vajze.jetoj ne greqi prej vitesh e regullt me letra te tre.do doja ta provoj dhe un se per her te par e kam.ju lutem

 5. Alma sem
  October 3, 2017 at 2:18 pm #

  Ju lutem me informoni pak nese nuk i permbush kriteret e arsimit.mundet te aplikoje sipas kritereve te punesimit?

 6. 0685862637
  October 3, 2017 at 7:44 pm #

  Jani toska jame beqare kame jetuar me shume jashte shteti ne greqi

 7. Nertila
  October 3, 2017 at 8:29 pm #

  Jam e martuar dhe kam nje cun jeto ne Angli pa dekumenta momentalisht po prs nje pergjigje nga shteti anglez per letrat.po e provoj dhe e kam per here te pare flm ju lutem

 8. Tibjona Salillari
  October 4, 2017 at 1:06 pm #

  Pershendetje. Jam e martuar dhe jam shtatzane me femijen e pare.Femijen e lind ne janar. A duhet ta deklaroj femijen kur te aplikoj? Faleminderit.

 9. Ferdinant Marku
  October 4, 2017 at 3:01 pm #

  Mirdita quhem Ferdinant Marku kam mbaruar shkollen e mesme . Mundsite per me tej nuk jane.Jam 20 vjec beqar jetoj me familje. Jam pa.pune ketu e veshtire te gjesh Pune. Gjithmone me ka pelqyer Amerika te jetoj e atje gjithmone per nje te ardhme me te mire.Shpresoj se nje dit behet realitet Zoti eshte i madh dhe ndihmon njerzit qe Kane nevoje

 10. October 4, 2017 at 7:48 pm #

  Ju lutemi do doja ta provoj dhe un se e kam per her te par

 11. atixhe
  October 4, 2017 at 7:59 pm #

  ju lutem jam per her te par.

  • October 4, 2017 at 8:03 pm #

   Ju lutemi jam per her te parc

 12. Dritan
  October 10, 2017 at 8:35 pm #

  nese ke vene photon e gabuar gjate aplikimit ke mundesi ta heqesh photon dhe te vendosesh photon e duhur

Leave a Reply