3:24 pm - Saturday April 24, 3283

Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

apliko 2Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet

Llotaria amerikane DV – 2017 Aplikimet online dhe ne zyren tone

Ju njoftojme tashme se si cdo vit ju mund te asistoheni per aplikimin e llotarise amerikane nga stafi yne i specializuar duke filluar nga data 8 tetor 2015 si online nga faqja jone e internetit www.llotariaamerikane.com, ashtu dhe ne zyren tone ne Tirane (Rr. Teodor Keko, Unaza e re, prane Astirit). Jemi duke bere pergatitjet e formulareve perkates sipas kerkesave dhe kritereve te fundit qe cdo gje ta bejme se bashku ne formen dhe menyren me te mire te mundshme per te qene sa me te sakte dhe te rregullt ne aplikim duke mbajtur shpresen deri ne fund per endrren e perbashket amerikane.
Per informacione me te detajuara do t’ju njoftojme serisht ne vazhdim. Qendroni me ne.
Ju flm!
Me respekt Stafi

Filed in: Lajme, Njoftime

55 Responses to “Llotaria amerikane DV-2017 – Aplikimet”

 1. October 3, 2015 at 5:17 pm #

  Dua te jetoj per pun

 2. October 4, 2015 at 4:41 pm #

  Kerkoj te punesohem familjarisht ne SHBA

  • DIOS
   May 7, 2017 at 10:04 am #

   Pergjigje

 3. October 4, 2015 at 5:25 pm #

  Te jetojm per nje jete e te mire

 4. October 9, 2015 at 9:37 am #

  kerkoj pun

 5. Burbuqe brahimi
  October 11, 2015 at 11:05 am #

  Pershendetje kerkoj te shkoj ne amerik per te pasur nje jetes me te mire ..per te pasur nje vend pune dhe ku te kem je shkollim te mir te femijes tim ….

 6. October 15, 2015 at 2:08 pm #

  Më pëlqen të jetoj

 7. October 21, 2015 at 9:21 pm #

  Dua të kem mundësinë që të studioj në Amerikë dhe të jetoj atje bashkë me familjen time për mundësi më të mira jetese. Prindërit e mi të gjejnë mundësi punësimi për profesionet që zotërojnë .

 8. valbona doda
  October 25, 2015 at 1:03 pm #

  Ju lutem dua te fitoj kete llotari sepse familja ime eshte ne veshtiresi ekonomike dhe dua qe femijet e mi te kene nje jete sa me te mire dhe te shendetshme . Ju faleminderit per mirkuptimin.

 9. Emili
  October 26, 2015 at 4:35 pm #

  Prsh…dua te jetoj ne USA familjarisht..nje e ardhme me e mir per familjen dhe sidomos femijen tim .

 10. Fatlume Bojniku
  October 29, 2015 at 1:33 pm #

  Pershendetje kerkoj te shkoj ne Amerik per nje jet me te mir te kem nje vend pune dhe per shkollim me te mir te femijeve te mi…….

 11. elisabeta
  October 30, 2015 at 7:57 pm #

  per nje jete me te mire dua te shkoj ne amerike bashke me familjen

 12. Ornela
  November 2, 2015 at 4:19 pm #

  Deshiroj te jetoj me djalin tim

 13. Florenc MERSİNLLARİ
  November 3, 2015 at 4:12 pm #

  Pershendetje! Endrra ime ka qene gjithmone per nje studim sa me te mire jashte vendit. Dhe kjo eshte disi e realizuar. Jam duke studiuar per maredhenie nderkombetare ne İstanbul, TURKEY. Pas mbarimit te universitetit deshira ime eshte per nje master sa me te mire dhe me te zgjeruar per te vazhduar hapat e jetes time. Per mua nuk ka shume rendesi vendbanimi, mjafton te mar dijen e duhur. Rspekte..!

 14. Orstela plaku
  November 9, 2015 at 8:51 pm #

  Dua te shkoj ne amerike per nji jetese me te mire❤️

 15. rakip
  November 15, 2015 at 7:42 pm #

  Pershendetje kerkoj te shkoj ne amerik per te pasur nje jetes me te mire

 16. Tereze Gjelaj
  December 19, 2015 at 12:31 am #

  Endrra ime ka qene gjithmone te shkoj ne amerik e para se jam rritur ne kushte te veshtira me familjen time dhe une dua te shkoj atje qe te mund te punoj dhe ti ndihmoj ata sa do pak financjarishte dhe e dyta une sot jam e martuar dhe kerkoj nje jet me te mire per neve dhe per femijet tan faleminderit

 17. liav
  January 4, 2016 at 12:05 pm #

  Pershendetje dua te shkoj ne amerike per nje jete me te mire per djalin dhe per kushte me te mira jetese dhe pune gjithe te mirat

 18. Denis
  January 19, 2016 at 1:02 pm #

  Do te me pelqente pa mase te kisha mundesine te jetoja e te punoja ne SHBA. Mendoj se eshte i vetmi vend ku jetojne njerzit. Aty ku do ishte mundesia te beja nje jete te ”pavarur” te jetoja me rregulla e ku do ishte i vetmi vend qe do ti ofroja familjes nje jetese te sigurte nje edukim te denje.

 19. January 24, 2016 at 11:54 am #

  deshiroj komplet me familjen time te jem perfitues i vizes per ne sh.b a

 20. gjyle k
  January 26, 2016 at 10:18 am #

  dua te jetoj ne amerik per nje shkollim ma te mire per femijet e mi

 21. January 28, 2016 at 9:39 am #

  Eshte enderra ime qe kam enderruar gjithmon,,,,si cdo njeri edhe un dua te shkoj jo per nje jet me te mir po per nje jet.

 22. Elisa Sulaj
  January 29, 2016 at 2:13 pm #

  Pershendetje!
  Edhe Une jam nje vajze qe jetoj ne veshtiresi ekonomike
  Edhe Une kërkoj te shkoj ne Amerike per te shpëtuar nga kjo shtypje qe kaloj pothuajse cdo dite, por nuk kam pse tia bej te ditur përgjegjësve te llogarisë amerikane vetëm per ta fituar ate,apo te krijoj nje iluzion te tille.
  Faleminderit.

 23. Vag
  February 3, 2016 at 6:58 pm #

  Hello guys, i want to ask if its possible to make online application for the USA at this period. Thank you in advance.

 24. besmir
  February 4, 2016 at 3:07 pm #

  me pelqen te jetoj ne amerik

 25. February 17, 2016 at 8:35 pm #

  Dua te shkoj per pune dhe per nje jete me te mire

 26. February 28, 2016 at 12:09 pm #

  NGA GJENDJA EKONOMIKE

 27. February 28, 2016 at 12:12 pm #

  NGA GJENDJA EKONOMIKE E KEQE

 28. March 8, 2016 at 5:36 am #

  pershendete amerika nga gjendja me e keqe mee veshtire me zanat hidrolik me dipllome

 29. Eris alla
  March 10, 2016 at 3:19 pm #

  Shume here kam thene ishalla na del llotaria per ne amerike por nuk po behet kesmet dua qe te jetojme nje jete sa me te mire dua qe te punoj per femijet e mi pune ne shqiperi nuk ka gjendja ekonomike shume e dobet. Flm per markup min

 30. April 24, 2016 at 7:56 pm #

  Dua te shkeputem familjarisht per arsye ekonomike dhe per nje jete sa me te mire

 31. Engjellushe Bali
  April 27, 2016 at 12:00 pm #

  Dua te jetoj ne Amerike sepse dua qe femia im te kete nje arsimim sa me te mire, dua te punoj dhe te kem nje jetese me te mire. Faleminderit.

 32. April 27, 2016 at 2:13 pm #

  do te doja ameriken pasi eshte i vetmi vend ku te jep mundesi per nje jete me te mire,nje kulture akoma me te mire dhe arsim te specializuarr.
  do doja qe masterin ta beje ne USA
  sic thon AMERIKA VENDI ENDERRAVE UROJ QE ENDRRA TE MS REALIZOHET ME NDIHMENTUAJ.

 33. Sokol
  May 2, 2016 at 4:45 pm #

  Pse me thote invalid confirmation number nderkohe qe e kam te sakte kete numer?

  • admin
   May 2, 2016 at 9:48 pm #

   Kontrolli mund te behet duke filluar nga data 3 MAJ 2016, sepse sistemi i kontrollit akoma seshte aktiv.

 34. ergi dilo
  May 3, 2016 at 8:08 am #

  Kure dalin pergjigjet e llotara Amerikan

  • admin
   May 3, 2016 at 8:39 am #

   3 MAJ 2016 ne oren tone lokale 18:00

 35. Ida
  May 3, 2016 at 6:44 pm #

  ju lutem mund te me thoni kur fillojne aplikimet e tjera?Faleminderit! 🙂

 36. Jonida
  May 4, 2016 at 8:02 am #

  Si te rikuperoj kodin e humbur?

  • admin
   May 10, 2016 at 11:04 pm #

   Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER. Ju urojme FAT!

 37. May 7, 2016 at 10:20 pm #

  Dua te iki per te punuar, dhe per te kriuar nje jet me te mir….

 38. May 8, 2016 at 12:03 am #

  Per te siguruar familjen time.

 39. Florian
  July 1, 2016 at 11:47 am #

  Pershendetje a ka ndonje afat per plotesimin e dokumentave per ata qe u ka dal pergjigja??

 40. Klaudo
  July 1, 2016 at 6:22 pm #

  pershendetje si jeni mire
  kam aplikuar per llotarine amerikane por kodin per informacionin e kam futur sot per shkak te humbjes se dokumentacionit dhe nuk e di nese funkionon akoma linku per tme kthyer pergjigje
  mund tme ndihmoni ju lutem

  • admin
   September 5, 2016 at 11:57 pm #

   Prsh, me date 3 MAJ 2016, ne oren tone lokale 18:00 do tjete e mundur te kontrollohen pergjigjet e aplikimit te lotarise amerikane. Te gjthe personat qe nuk kane te dhenat e regjistrimit fillestar te ruajtura per tu njohur me rezultatin e lotarise do te mund ti rikuperojne ato nepermjet opsionit FORGOT CONFIRMATION NUMBER http://www.dvlottery.state.gov/esc. Ju urojme FAT!

 41. July 20, 2016 at 6:18 am #

  JAME FAMILJAR ME GRUA DHE DY FEMI(DJEM ) DHE DUA QE TE SHKOJ NE SHBA PERTE SIGURUAR TE ARDHMEN E FAMILJES TIME.JU FALEMINDERIT.

 42. Marsida cala
  October 4, 2016 at 6:45 pm #

 43. Marsida cala
  October 4, 2016 at 6:47 pm #

  Marsida Cala
  Per nje te ardhme me te mira che te sigurt.

 44. October 4, 2016 at 7:00 pm #

  dua te siguroj nje te ardhme ne amerike

 45. don leone
  October 12, 2016 at 11:35 am #

  dua te fitoj kete llotari amerikane sepse dua te kem nje jet te mire dhe dua te jetoj si gjithe te tjeret te punoj dhe te jetoj jeten si si gjithe te tjeret

 46. ardita
  October 12, 2016 at 6:09 pm #

  Jam teknike e farmacies .punoj profesion tjeter.Pagat jane te vogla ne kosove

  • May 12, 2017 at 4:58 pm #

   Per nje jet me te mir per femijet e mi ne amerike

 47. fation
  May 28, 2017 at 7:44 am #

  dua ta fitoj kete llotari sepse nuk kam gjendje ekonomike . nuk kam shtepi jetoj me qera . dua ta fitoj kete llotari sepse e kam te nevojshme , dua qe te punoj .

 48. October 2, 2017 at 3:56 pm #

  Dua te fitoj llotarin amerikane per arsye ekonomike te dobeta jam familjare dhe pse jo te shkoj per nje jet per nje te ardhme me te mir per femijen tim

 49. October 3, 2017 at 11:25 am #

  Do doja ta fitoj per nje jet ma te mire 🙂

Leave a Reply