3:24 pm - Wednesday April 24, 3337

Regjistrimet per Lotarine Amerikane DV-2018

Lajm i mire! Departamenti i shtetit amerikan ka publikuar datat e regjistrimeve te rradhes per Lotarine Amerikane DV-2018.

Sipas njoftimit zyrtar edhe nga ambasada amerikane ne Tirane, regjistrimi elektronik per lotarine DV-2018 do te filloje me 4 Tetor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqiperise dhe mbyllen me 7 Nentor 2016, ora 18:00, ora lokale e Shqiperise. Aplikimet si cdo vit behen gjate kesaj periudhe te percaktuar ne faqen zyrtare te departamentit te shtetit amerikan ‘E-DV’ dvlottery.state.gov . Per ata te cilet preferojne te asistohen ne ndihme nga ana jone, vizitoni faqen tone www.llotariaamerikane.com

llotaria-dv-2018

Filed in: Lajme, Njoftime

60 Responses to “Regjistrimet per Lotarine Amerikane DV-2018”

 1. September 23, 2016 at 6:08 pm #

  Pershendetje

 2. September 23, 2016 at 9:25 pm #

  Pershendetje

 3. September 23, 2016 at 9:26 pm #

  Si munde te hedhe mbi llotarin amerikane me ndimoni Flm?

  • besnik
   October 4, 2016 at 6:20 pm #

   Hiqi siguresën edhe hidhe

  • hysenaj
   October 3, 2017 at 12:03 pm #

   ju lutem mund te me ndimoni si munde te aplikoj

 4. patricia
  September 24, 2016 at 4:21 pm #

  pershendetje ..

 5. Amarildo
  October 4, 2016 at 9:18 am #

  si mund ta bejm regjistrimin per Dv-2018 online?

 6. October 4, 2016 at 5:16 pm #

  si mund te aplikojme

 7. October 4, 2016 at 6:07 pm #

  Me sillni modulin ju lutem per email ta plotesoj
  Flm per mirkuptimin

 8. Flolako Lisi
  October 4, 2016 at 6:13 pm #

  Pershendetje.Si mund ta bejm regjistrimin per Dv-2018 online?

  • gejsajd
   October 4, 2016 at 6:48 pm #

   ju lutem si mund te aplikoj per llotarin amerikane me sillni modulin ju lutem

 9. gejsajd
  October 4, 2016 at 6:37 pm #

  ju lutem me ndimoni pe aplikimin e llotaris amerikane

 10. entela
  October 4, 2016 at 6:44 pm #

  How can i do my registration online?? Help me please

 11. huzrie
  October 4, 2016 at 6:55 pm #

  Shpresoj qe do me dal llotaria!

 12. Ilir
  October 4, 2016 at 7:14 pm #

  Pershendetj. SI mund te aplikoj per llotarine amerikane?Faleminderit.

 13. October 4, 2016 at 7:16 pm #

  prsh, jam vertet i kenaqur qe mund te aplikosh direkt pa vajtur ne ndonje qender interneti paguan leket dhe nuk aplikon te genjejne . kurse keshtu eshte shum here me mire

  • October 4, 2016 at 7:20 pm #

   do ishte kenaqsi te me dali llotaria AMERICANE I like so much living in U S A

 14. Eminela
  October 4, 2016 at 7:24 pm #

  Pershendetije deshiroj t regjistrohem sepse me pelqen shum Amerika!

  • Eminela
   October 4, 2016 at 7:27 pm #

   ju lutem mund t m ndihmoni t plotesoj modulin ???

 15. Ildo
  October 4, 2016 at 7:48 pm #

  Ckemi, kur hodha njerin aplikim pashe qe kisha bere emrin tek mbiemri edhe mbiemrin tek kutia e emrit, a mund te me ndihmoje dikush nese mund te bej dicka qe ta rregulloj?! Faleminderit

 16. October 6, 2016 at 1:22 pm #

  Si mun te aplikoj on lajn

 17. October 7, 2016 at 9:26 am #

  prsh dua te aplikoj per dhotarin amerikane

 18. October 9, 2016 at 7:47 pm #

  Dua të shkojë me familjen në amerik se e kam punën atje

 19. ferdinant zenunaj
  October 12, 2016 at 12:06 pm #

  July ten me ndimoni meñji llotari Amerikane kam shum desire teme bjer jam familjar

 20. October 12, 2016 at 3:19 pm #

  Pershendetje si mund te bej nje aplikim online

 21. perparim kamberaj
  October 13, 2016 at 1:51 pm #

  ciao

 22. Leonita
  November 4, 2016 at 2:18 pm #

  Ju lutem me jepni detaje se si mund te aplikoj per lotarine amerikane?

 23. Devis
  November 5, 2016 at 4:53 am #

  Dua te ben llotarine amerikane

 24. tani
  November 7, 2016 at 7:05 pm #

  Pershendetje une sot aplikova dhe gabimisht kur vendosa te dhenat eshte vene gabimisht viti i djalit nga 2007 ne 2008 ndersa te dhenat e tjera jane ne rregull . do na sjell ndonje problem nese na del ?

 25. Chrisa
  December 11, 2016 at 2:03 pm #

  Pershendetje!
  Kur do hidhet perseri shorteu per Llotarine Amerikane!Shum faleminderit!

  • admin
   December 11, 2016 at 2:15 pm #

   Ne tetor hidhet cdo vit

 26. flori
  May 4, 2017 at 7:27 am #

  Desha te regjistrohem Please !!

 27. Oksana
  May 9, 2017 at 3:32 pm #

  Pershendetje
  Doja te hidhja lotarine amerikane 2018 a pranohet vtm me shkollen e meseme

 28. May 11, 2017 at 1:52 pm #

  elektoauto

  • fatjoni taipi
   May 11, 2017 at 1:53 pm #

   elektoauto

 29. May 15, 2017 at 5:08 pm #

  Prsh si mund te splikoj per llotarine amerikane 2018

 30. Tatjana
  May 31, 2017 at 7:57 pm #

  Faleminderit per mundesin qe na jepni

 31. July 15, 2017 at 8:51 pm #

  Dua te iki ne amerik per nje jet me te mir

 32. rita
  July 23, 2017 at 9:25 pm #

  Vetem njeher ne dy vjet behet Lotaria Amerikane?Ju lutem me ktheni pergjigje pasi jam shume e interesuar .😒

 33. Lila
  August 17, 2017 at 6:21 am #

  Ju lutem mund te me thuani kur hidhet lloto per amerik.kete vit.dhe nese un qe jetoj jasht kam mundesi qe ta hedh flm .pun te mbar

 34. xhevat rafuna
  August 19, 2017 at 11:10 am #

  Jam interesum me shku me punu ne amerik jam me 3 femij

 35. Taulant gjozi
  August 29, 2017 at 8:12 pm #

  Mimbrema quhem Landi jetoj ne nje shtet ku puna dhe fafrija eshte shtuar se shumti jetoj ne nje mjerim te vertet ju lutem vini doren ne zemr se dhe une dua te kem nje mundsi per te jetuar dhe puna ju lutem

 36. Julian Mehmetaj
  September 14, 2017 at 6:12 pm #

  Thank you for your respect

 37. Mark bilaci
  September 15, 2017 at 5:43 am #

  Me belqen

 38. Julian Murataj
  September 15, 2017 at 6:49 pm #

  Me ndihmoni si mund te hedh llotarin Amerikane

 39. Xhuljana
  September 15, 2017 at 10:37 pm #

  Si mund ta bejm regjistrimin per Dv-2018 online?

 40. Juljan
  September 18, 2017 at 6:43 pm #

  Ishalla del

 41. Klodiana
  September 19, 2017 at 4:19 pm #

  Pershendetje a mund te behet llotaria amerikane ne baz tel

 42. Julian Murataj
  September 22, 2017 at 7:34 pm #

  Ne cfar date ne tetor

 43. Tajar
  September 23, 2017 at 8:06 pm #

  Mermbrema kur do hidhet serish shorteu per llotarin amerikane malemendwrit

 44. Sanimete
  October 3, 2017 at 11:27 am #

  Per një jet më te mirb

 45. Rrok nika
  October 3, 2017 at 9:15 pm #

  Pershendetje faleminderit qe po ju jepni edhe nje mundesi shqiptarve per nje jet me te mir edhe un si te gith dua ta provo ne qoftese fati na ndihmon . Un jam nje puntor i thjesht punoi saldator dhe kam 5 vjet si puoj si hidrolik ne nje firm italiane ju lutem merreni parasysh kerkesen time me respekt rrok nika.

 46. Eljon
  October 4, 2017 at 7:47 am #

  Prsh si Mund Te Aplikoj për llogarin Amerikane me ane te tel a eshte e mundur? Paci fat njerz! 😉

 47. shukri taka
  October 9, 2017 at 4:34 pm #

  Une kerkoje aplikim per ne Amerike

 48. Luta
  October 10, 2017 at 4:01 pm #

  Hay usa

 49. Arta
  October 10, 2017 at 8:56 pm #

  Cila eshte menyra e aplikimit

 50. October 20, 2017 at 4:35 pm #

  prsh si mund te aplikoj per llotarin amerikane kush mund tme ndihmoj

 51. January 14, 2018 at 10:11 am #

  Si mund te aplikojm per llotari alerikane flm.

 52. January 30, 2018 at 4:02 pm #

  pershendetje si muj te aplikoj per lotarin sa kushton

 53. Rapo Bufi
  February 19, 2018 at 6:59 pm #

  Si mund te aplikojm per kete lotari

Leave a Reply