9:41 am - Saturday March 24, 2018

Si te kontrollojme nese jemi fitues te lotarise amerikane DV-2015

Si te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj per lotarine amerikane DV-2015. Si fillim, per te kontrolluar pergjigjen tuaj, ju duhet te keni perballe fleten e printuar ku permbahen te dhenat e aplikuesit, te cilat jane kodi i konfirmimit te regjistrimit tuaj 16 shifror (confirmation code), emri dhe mbiemri juaj, viti i lindjes. Per te proceduar me kontrollin duhet te perdorni browserin tuaj te internetit si psh. internet explorer, google chrome, mozilla firefox etj, duke shkruajtur ne barren e kerkimit adresen e webfaqes zyrtare te departamentit te shtetit amerikan e cila eshte: www.dvlottery.state.gov/ESC/

Pasi faqja te hapet , klikoni ne butonin CONTINUE dhe me pas plotesoni hapesirat bosh me te dhenat tuaja perkatese.

1- Kodi i konfirmimit te regjistrimit 16 shifror (confirmation code – 2015XXXCRHXXXMWN)

2- Mbiemri juaj

3- Viti i lindjes

4- Shkruani kodin e sigurise qe shikoni ne figure.

Se fundi kontrolloni edhe njehere te dhenat tuaja qe vendoset ne fushat e tekstit qe plotesuat dhe me pas klikoni ne butonin SUBMIT per tu njohur me fatin tuaj. Tani sna mbetet gje tjeter vecse tju urojme pacit FAT!

Shiko videon tutoriale duke klikuar KETU

AVS Online Center

Filed in: Njoftime

34 Responses to “Si te kontrollojme nese jemi fitues te lotarise amerikane DV-2015”

 1. dita
  July 25, 2014 at 7:19 pm #

  sa here duhet kontrolluar statusi nqs je fitues ose jo

  • admin
   August 13, 2014 at 9:24 pm #

   Njehere qe ta kontrollosh, pergjigja juaj me kalimin e kohes nuk ndryshon, kshuqe mund ta kontrolloni sa here te deshironi!

  • January 15, 2015 at 11:01 pm #

   Duhem edhe une ne amerik

 2. ordit
  August 17, 2014 at 9:25 pm #

  A ka faza te tjera llotaria amerikane per ata te cilet nuk rezultuan fitues ne maj?

 3. Albi
  September 13, 2014 at 9:15 am #

  Si te kontrollosh per pergjigjen e dyte, nese te ka ardhur data e intervistes apo jo?

  • admin
   September 19, 2014 at 9:22 pm #

   Kontrollo statusin e kontrollit te regjistrimit tuaj, aty ku u njoftuat edhe per pergjigjen e pare, sepse vetem aty do njoftoheni per ndonje perditesim informacioni dhe gjths pasi te keni ndryshim ne status do lajmeroheni nga depart of state edhe ne emailin tuaj, ju flm!

 4. September 18, 2014 at 4:46 pm #

  jam martuar me greke ka 4 vjete u ndava kam 2 vajza greke 21 vjece maria 14 vjece dimitra kane pashaporte greke vajzat une kam vize si grua greke kam bere karte evropiane dua te aplikoje per pune ju lutem

 5. October 5, 2014 at 12:06 pm #

  🙂 🙂 🙂

 6. January 7, 2015 at 4:58 pm #

  kur jane aplikimet per 2015 en?

 7. alma prroni
  March 19, 2015 at 5:24 pm #

  Kam aplikuar per llotarin amerikane ne tetor te 2014dua te di nese ka ndonje pergjigje te mundshme tani

  • admin
   April 19, 2015 at 10:00 pm #

   Me date 5 MAJ 2015 do njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj.

   • aida
    May 2, 2015 at 9:30 am #

    Pershendetje! kam aplikuar per llotarine Amerikane ne tetor 2014. Doja te dija nese ka ndonje problem per marrjen e pergjigjes, pasi e-maili qe kam aplikuar me eshte bllokuar fatkeqsisht, por nderkohe e kam letren e konfirmimit.

    • admin
     May 4, 2015 at 3:22 pm #

     Prsh, duke filuar nga data 5 MAJ 2015, mund te njiheni me rezultatin e aplikimit tuaj. Instruksionet e kontrollit te pergjigjes suaj i keni ne fleten e printuar gjate periudhes se aplikimit ku ruhen te dhenat e regjistrimit tuaj me sukses!

 8. burim brovina
  April 19, 2015 at 11:51 pm #

  pershendetje ! kom apliku ne tetor te 2014 ,, edhe tani ne muajin maj me duket se do mirren pergjigjet ,,,, mua ne inbox po me vijne shume komente ( pyetje ) te aplikanteve , si dhe ca shifra qe une nuk po i kuptoj fare ,,, te lutem shume admin. me jep ni adres se ku gjenden zyrat e juaja , se si duket une kesillat edhe direktivat dhe pergjigjet me duhet te vij ne zyret apo perfaqesite e juaja , nese fitoj per aplikim te metejshem , dhe procedura te metejshme

 9. Detion
  April 30, 2015 at 4:16 pm #

  hello:Un kam plotsuar formularin …dhe i kam nga ato kriteret qe kerkoken,dhe punoi si ushtarak ktu dhe jasht vendit….kam naj shanc te thirem ne intervist .

 10. vjollca
  May 2, 2015 at 6:48 pm #

  Kodi 16 shifror me ka humb si mundem te shikoj ne qoftese jam fitues

  • admin
   May 4, 2015 at 3:20 pm #

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni diten e kontrollit me date 5 maj 2015, duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

 11. Ardit
  May 3, 2015 at 3:32 pm #

  Si mund ta gjej kodin sepse me ka humbur?

  • admin
   May 4, 2015 at 3:19 pm #

   Prsh, kodin mund ta rikuperoni diten e kontrollit me date 5 maj 2015, duke perdorur opsionin FORGOT CONFIRMATION NUMBER!

 12. eraldo
  May 4, 2015 at 7:34 am #

  une e kam confirmation number dhe me fillon me 2016 perpara…e ve kodin dhe plotesoj te gjitha fushat por thot error nuk e ke vene confirmation code mire…se di cfare ka

  • admin
   May 4, 2015 at 3:19 pm #

   Kontrolli behet duke filluar nga data 5 MAJ 2015.

 13. ildo
  May 4, 2015 at 1:56 pm #

  Doja te dija nese ka mundesi aplikimi kete vit apo apo duhet te presim deri vitin tjeter ?

 14. ildo
  May 4, 2015 at 2:23 pm #

  Ckemi , doja te dija nese ka mundesi aplikimi ne 2015 dhe nese jo kur fillojne te 2016-es ? Faleminderit

  • admin
   May 4, 2015 at 3:16 pm #

   Prsh! Lotaria hidhet zakonisht cdo vit ne periudhen Tetor-Nentor. Datat zyrtare te aplikimit per kete vit nuk jane shpallur akoma. Per te aplikuar duhet te permbushni ca kritere si mosha +18 vjec, dhe nje nivel arsimor 12 vjecar ( shkolle e mesme), ose nese se keni arsimin e mesem nje eksperience pune 2 vjecare e perfituar nga kurse kualifikimi 2 vjecare, dhe qe te jete e ushtruar ne 5-vjecarin e fundit nga momenti qe aplikon e cila eshte ekuivalente e nivelit arsimor nese se zoteroni. Regjistrimi behet ne faqen zyrtare te departamentit te shtetit amerikan duke plotesuar formularin elektronik online.

   Perzgjedhja e pare eshte rastesore dhe varet nga fati juaj, ndersa procedurat e tjera kane te bejne me kualifikimin tuaj nepermjet korrekteksise dhe plotesimit te dokumentacionit te sakte ne ndjekjen e procedures.

   Aplikimi ne vetvete eshte falas nese jeni praktik ne forma regjistrimi online, ndryshe nese asistoheni nga ana jone, ka nje kosto sherbimi e cila justifikon sherbimin e dhene profesional. Ju flm!

   AVS ONLINE CENTER

 15. Mori
  May 5, 2015 at 11:13 pm #

  Ju lutem kur del session canceled cdo te thote

  • admin
   May 6, 2015 at 12:12 am #

   Refresh faqes dhe riprovoni!

 16. valdeti
  May 7, 2015 at 7:58 pm #

  pse nuk po mundem me shiku rezultatin a ka mundesi meme tregu faliminderit

 17. valdeti
  May 9, 2015 at 9:07 am #

  UM FAL PO NUK PO E DI ARSYJEN PSE NUK MUNDEM A KA MUNDESI MUM TREDU A KODI SE KAM NE RREGULL A NUK E DI ARSYJEN KET FAQE MA QET FALIMINDERIT
  The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth
  to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page.

  Several characters are often confused:
  0 = zero, O = letter ‘O’, 1 = one, I = letter ‘I’ (like ‘Ice’), 6 = six, G = letter ‘G’, 8 = eight, B = letter

 18. Blenda
  June 11, 2015 at 7:04 pm #

  Pershendetje!

  Une dua te verifikoje nese jam fituese e llotarise amerikane te vitit 2015 por kam fshire kodin dhe adresen e email ma kane vjedhur. Ju lutem me thoni si duhet te veproje?

 19. Briken
  June 28, 2015 at 8:44 pm #

  Pershendetje, un e kontrolloj ne faqen e mesiperme dhe me thote info not valid, si eshte e mundur? Gjithashtu edhe me opsionin forgot !

 20. Julia
  May 3, 2016 at 9:12 am #

  Pershendetje! Dua nje sqarim prej jush, kodi i konfirmimit qe kam te fleta e printuar nis 2Ø17……. Tani dua te di a eshte 0 apo ta fus Ø si te fleta? Faleminderit!

 21. May 3, 2016 at 11:12 pm #

  Prsh! mua me ka humbur kodi si mund ta verifikoj ndryshe ?

 22. anjol
  May 4, 2016 at 2:38 pm #

  Nje pytje the thjeshte ,so mund ta kontrollojme nese jemi fitus ose Jo kur nuk kemi kodin

 23. venera
  May 3, 2017 at 4:54 pm #

  cfare duhet te dali nese je fitues

Leave a Reply